Szybka motywacja do ćwiczeń – 5 sposobów

Trenujesz intensywnie ale czujesz iż niespodziewanie twoja jakość treningu spada. Nie wiesz gdzie leży przyczyna. Odżywiasz się zdrowo, regenerujesz się i dawka twojego treningu stoi także na wysokim poziomie. Może problem leży gdzie indziej a dokładniej w motywacji? Za sprawą sprawdzonych sposobów możesz zacząć wykonywać trening efektywniej.

W trakcie sesji ćwiczeń ustaw swoją ulubioną muzykę. To właśnie dzięki niej będziesz w stanie złapać odpowiedni rytm swojego treningu. Tym razem zamiast ćwiczeń w milczeniu wykonasz swoje zadania o wiele efektywniej.

W swoim treningu postaw na jakiś dodatek. Raz na jakiś czas zmień swoją odżywkę treningową albo wodę, którą pijesz na treningu. W ten sposób odbiegniesz od rutyny.

Wykonuj swoje pomiary przynajmniej dwa razy w miesiącu. Uśmiech pojawi Ci się na ustach kiedy zaobserwujesz swoje rezultaty. To naprawdę bardzo ważne.

Ćwicz z kimś – zdecyduj się na to, że zaproponujesz swojemu najlepszemu znajomemu aby zaczął z Tobą chodzić na trening. Na pewno wspólna motywacja da o wiele więcej aniżeli ćwiczenia wykonywane w pojedynkę.

Odnajdź swojego idola – najlepiej będzie jeśli się zdecydujesz się na sportowca. Logiczne jest to, że kiedy trenujesz sport siłowy twoja decyzja powinna paść na kogoś z tej dziedziny. Postanów sobie, że będziesz się wzorował np. na Mariuszu Pudzianowskim lub Arnoldzie Szwarcenegerze. Poprzeczka wysoka ustawiona zmusi Cię do intensywnych ćwiczeń.

You may also like...

Dodaj komentarz