Motywacja wyższa niż dotychczas jak to zrobić?

Myślisz o swojej idealnej sylwetce ale ciężko jest Ci się zabrać do wykonywania ćwiczeń? Warto dowiedzieć się o sposobach, które w znaczącym stopniu mogą Cię przybliżać do osiągnięcia swojego marzenia np. płaskim brzuchu lub idealnie wysmuklonych nogach. Nie warto odkładać wszystkiego na jutro – zamiast tego od razu należy się zabrać do odpowiedniego działania.

Konieczny jest plan działania, zdecyduj się na taki schemat będący przyjazny z twoim codziennym grafikiem. Jeśli masz pracę na drugą zmianę to w tygodniu staraj się dostosować ćwiczenia w ciągu dnia. Przez taki sposób nie pominiesz swojej sesji treningowej w dni w które akurat twoja praca nie odbywa się na pierwszą zmianę. Ta sama sprawa może dotyczyć twoich zajęć na uczelni – kiedy nie masz wykładów od rana zdecyduj się na to, że wczesną porą zorganizujesz swoją sesję ćwiczeń. Przychodząc z zajęć możesz być zmęczony a to wpływać może na obniżenie poziomu twojej motywacji.

Mówisz, że masz dobrą wyobraźnię? Spróbuj się ją użyć w tym celu aby wyobrazić siebie w idealnej formie. Warto jasno sprecyzować cel, który zamierza się osiągnąć. Dobrze jest spisać na kartce wszystkie swoje korzyści, które można osiągnąć poprzez systematyczne ćwiczenia. Przykładowo może to być płaski brzuch, większe bicepsy lub po prostu dobre samopoczucie.

Twoja motywacja spada po np. ostatniej kontuzji lub chwilowej przerwy. W jaki sposób możesz złapać swój dawny rytm treningowy? Pomyśl o tym aby zacząć w początkowych fazach ćwiczeń współpracować z trenerem personalnym, ta osoba nie pozwoli Ci zapomnieć o twoich marzeniach o dobrej sylwetce np. na lato. Mentor będzie w stanie dla Ciebie dopasować konkretny zestaw ćwiczeń, to właśnie z tego powodu twój grafik treningowy będzie w najlepszym wydaniu.

Jeśli na razie nie chcesz się decydować się na trenera personalnego to pomyśl o tym aby zdecydować się na wzięcie udziału w ćwiczeniach grupowych (fitness na powietrzu lub aqua aerobic). Ćwicząc w większej zespole osób często rywalizacja może być twoim ,,motorem napędowym”. Również tam znajdziesz ciekawe osoby, które także z Tobą będą dzielić twoje pasję i zainteresowania związane z budową dobrej sylwetki jak i także racjonalnego odżywiania.

Jeśli chcesz na bieżąco zwiększać swoją motywację i stawiać ją na jak najwyższym poziomie zdecyduj się na to aby systematycznie wykonywać pomiary swojego ciała. To także dla Ciebie duża zachęta ponieważ bez większych problemów będziesz obserwował swoje efekty. Jeśli zależy Ci na płaskim brzuchu to przynajmniej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie wykonaj pomiary aby się naprawdę przekonać czy trening w jakiś sposób działa i można zaobserwować jakiś rezultatów. Na samym początku pomiary mogą nie dawać zadowalających wyników. Jednak później wszystko się może zmienić – znaczące wyniki będą nieustannie pchały twoją motywację na zupełnie inny poziom. Nic bardziej nie będzie Ciebie motywować do kolejnych treningów aniżeli efekty, które zostały osiągnięte w poprzednich sesjach treningowych.

You may also like...

Dodaj komentarz