Podkręć swoją motywację i rusz na trening

Tak wiele osób nie zapisuję się do klubu fitness na siłownię lub w inne miejsce gdzie może zacząć ćwiczyć jakąś aktywność fizyczną. Z czego to wynika? Brak jakichkolwiek miejsc do uprawiania sportu? Oczywiście, że NIE! Wszystko to jest uzależnione od stylu życia danej osoby a także jego wewnętrznej motywacji. Są jednak rzeczy, które tak właściwie mogą przybliżać każdego do tego aby w końcu wyruszyć z domu i zacząć trenować swoje przysłowiowe cztery litery.

Na samym początku do tego aby się podkręcić do motywacji należy przede wszystkim zdefiniować w jasny sposób swój cel. Najważniejsze jest to ażeby już na starcie widzieć siebie na mecie. W tym przypadku może to być zrzucenie wagi, nabranie masy mięśniowej czy po prostu dobre samopoczucie idąc zgodnie z powiedzeniem, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Warto wyobrażać sobie różnego rodzaju efekty, które będą pchały do przodu, takie jak np. zwiększenie pewności siebie, większe poważanie wśród znajomych czy także wzrost atrakcyjności u płci przeciwnej.

Dla osób mających największe problemy ze zmotywowaniem się istotne jest to aby zapisać się do jakiejś grupy. Ćwiczenia w pojedynkę nie będą korzystnie działać dla kogoś kto do tej pory zamiast wyjścia na dwór decydował się za wzięcie pilota i przeglądanie wszystkich kanałów dostępnych w swojej telewizji. Dodatkowo poprzez trening z jakąś drugą osobą można się idealnie motywować przez wspólne wyjścia na salę ćwiczeń lub wzajemną rywalizację.

Chcąc być cały czas zmotywowanym warto pomyśleć o tym aby zdecydować się na trenera personalnego. To właśnie dzięki niemu możesz w idealny sposób łączyć przyjemne z pożytecznym. Chodzi o tym aby ktoś na początku Ciebie zainspirował do treningu z odpowiednią techniką. Współpraca z trenerem personalnym gwarantować będzie to, że mentor nie pozwoli Ci odejść od swojego najlepszego marzenia o niezwykłej sylwetce. Na pewno taka osoba będzie odpowiednio dopasowywać grafik ćwiczeń do twoich indywidualnych predyspozycji.

Aby motywacja utrzymywała się przez długi czas decyduj się na regularne treningi. W tej sytuacji zdecyduj się na optymalne rezerwowanie czasu. Do dobrych praktyk warto także zaliczyć to aby cały czas, nieustannie zwiększać swoją wydajność poprzez dorzucanie większej liczby serii lub ciężaru do swoich ciężarków.

Ważny sposób, który może dodatkowo służyć podkręceniu własnej motywacji jest odnalezienie innych bodźców mogących popchnąć do przodu. Co w tym przypadku jest najważniejsze? Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że dość istotny czynnik związany będzie z oglądaniem, czytaniem materiałów o kulturystach. Czasem można się dać pochłonąć w jakąś lekturę. Co da się zyskać poprzez taki sposób? Z pewnością będzie to idealny moment na to aby poznać to w jaki sposób tak właściwie inne osoby rozpoczynały swoją przygodę z treningiem. Nie warto się nastawiać na to, że po kilku sesjach treningowych forma twoje wzrośnie do maksimum. W tym przypadku należy powiedzieć o tym aby cierpliwie dążyć do swojego wymarzonego celu a rezultaty mogą przychodzić niezauważalnie. Tym razem zamiast decydować się na kolejny nudny serial pomyśl o czymś zdecydowanie innym. Postaraj się obejrzeć przynajmniej raz w tygodniu jakiś pełnometrażowy film przedstawiający historię jakiegoś sportowca. Nie musi to być nic opartego na faktach. Może być to coś fikcyjnego. Najważniejsze jest to aby we właściwy sposób podkręcić swoją wyobraźnię i zmusić ją do odpowiedniego działania. Jeśli narzucimy takie informację przez nas mózg on automatycznie będzie kierował nasze myśli na to jaki zrobimy następny krok do tego aby sprawić, że nasza sylwetka będzie w zdecydowanie lepszej formie aniżeli poprzedniego dnia. Odpowiednia wizualizacja sukcesu gwarantować może pożądane rezultaty.

Najważniejsza rzecz, która powinna popchnąć twoją motywację do przodu powinna dotyczyć tego aby zamiast czytać jak zacząć ćwiczyć, kiedy zacząć trenować wykorzystać ten czas na odpowiednie działanie. To przez takie myślenie wyjdzie się z domu i po prostu zacznie się realizować swój zamierzony plan. Korzyści z treningu będzie niezliczona ilość. Tym bardziej teraz przed nadejściem lata warto zrzucić z siebie tą oponkę lub po prostu zadbać o to aby sylwetka była bardziej smukła. Nie należy o tym zapominać i zdecydować się na jak najszybszy trening. Tyle rzeczy można osiągnąć i ten wybór na co przeznaczysz swój wolny czas będzie zależał tylko i wyłącznie od Ciebie. Kiedy rozpocząć trening? Jutro za tydzień? Nie! Po prostu teraz, dzisiaj.

You may also like...

Dodaj komentarz