Nie ryzykuj! Tych rzeczy na siłowni musisz unikać

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na siłownię to musisz pamiętać o tym, że jak w każdym miejscu panują tam także zasady poszanowania dla innych osób poprzez kulturę i odpowiedni takt. Istnieję lista rzeczy, których nie należy robić na siłowni.

Postaraj się o to aby we właściwy sposób zadbać o higienę w siłowni. Jak możesz tego dokonać? Wystarczy iż na urządzeniach z których korzystasz zamieścisz ręcznik. To co możesz dzięki temu zyskać to na pewno zero śladów po wykonywaniu rozpiętek lub podnoszenia sztangi. Jeśli jednak plama potu pozostała na urządzeniu zdecyduj się na to, że po sobie powycierasz .

Siłownia nie jest twoim miejscem prywatnym. Unikaj zachowania w którym przedstawiać będziesz, że to Ty jesteś tutaj sam. To miejsce publiczne i uświadom sobie to, że każda osoba, która tu uczęszcza ma taki sam cel jak Ty – ćwiczyć w spokoju. Postaraj się o odrobinę szacunku dla innych osób.

Nie rzucaj ciężarami z całej siły na ziemię. Z tego powodu musisz zrezygnować tego, że po wykonaniu martwego ciągu rzucisz na ziemię cały ciężar sztangi. Uszanuj spokój innych osób, na pewno nikt nie zamierza słuchać tego, że Ty skończyłeś wykonywać jakieś ćwiczenie. Jeśli będziesz się w taki sposób zachowywał to tak naprawdę możesz skrzywdzić siebie a także inne osoby, które w danej chwili wykonują trening.

Po każdym wykonaniu ćwiczeniu odłóż sztangę lub ciężarki na swoje miejsce. Czy nie denerwuję Cię to jeśli w swoim domu nie możesz czegoś na szybko znaleźć – klucze, narzędzia itp.? Tak samo jest na siłowni, zdecyduj się na to, że już więcej nie będziesz zostawiał swojego ciężaru tam gdzie ćwiczysz. Na pewno nie chcesz doprowadzić do tej sytuacji, że parę osób będzie chodzić po sali treningowej aby znaleźć ciężarek o wadze 2 kg czy 5kg.

Nie bądź na siłowni przemądrzały i nie staraj się za każdym razem pouczać innych w jaki sposób mają wykonywać dane ćwiczenie. Możesz być osobą z większym stażem na siłowni ale tak naprawdę nie myśl o tym aby podchodzić do nowicjusza i za każdym razem zwracać mu uwagę na nieprawidłową technikę. Każdy kiedyś zaczynał a Ty na siłowni jesteś w innym celu – nie aby pouczać innych tylko żeby podnosić swoją poprzeczkę i podnosić wyższe ciężary.

Zdecyduj się na to, że nie będziesz korzystał z telefonu na siłowni. Na pewno nie chcesz rozpraszać innych osób, które obecnie wykonują jakieś ćwiczenia. Jeśli jednak masz taką potrzebę to pomyśl o tym aby przede wszystkim zrobić to bardziej dyskretnie. Nikt nie ma zamiaru słuchać twojej rozmowy z twoją mamą, dziewczyną lub znajomym.

Siłownia to na pewno niewłaściwie miejsce do przechwalania się. Po co masz opowiadać wszystkim nowicjuszom, że podnosisz 100kg na sztandze jeśli tak naprawdę nie jesteś jeszcze w stanie podnieść 80kg. Nie zniechęcaj innych tekstami w stylu – wyglądałem lepiej od Ciebie kiedy przyszedłem tutaj po raz pierwszy. Po takich słowach większość osób a szczególnie nowych może się poczuć zdołowana. Uszanuj to, że ktoś zdecydował się tutaj przyjść aby przełamać swoje słabości i osiągnąć to o czym marzył od dłuższego czasu np. zrzucenie tłuszczu lub nabraniu masy mięśniowej.

Pamiętaj o przestrzeni osobistej jaką należy zachować w przypadku ćwiczeń. Jeśli zauważysz ładną dziewczynę na siłowni to nie próbuj za każdym razem do niej podchodzić w tym celu aby być bliżej koło niej. Zachowaj odpowiedni dystans aby trening został wykonany w jak najbardziej właściwej atmosferze. Nie możesz o tym zapominać ponieważ taka sytuacja nie będzie komfortowa dla innych osób na sali.

You may also like...

Dodaj komentarz