Trening na siłowni czy ćwiczenia fitness? Plusy i minusy

Co raz więcej osób decyduję się na to aby zrezygnować z biernego trybu życia i postawić na aktywny. Nie każdy jednak wie na co się zdecydować i która aktywność fizyczna będzie dla niego odpowiednia – wybór często jest pomiędzy siłownią a ćwiczeniami fitness. Istnieję zalety jak i wady z tych dwóch dyscyplin sportu.

Korzyści z fitness clubu to na pewno jest fakt, że ćwiczenia zespołowe mogą być bardzo przyjemne. Trening przeprowadzany w grupie tak właściwie to dobry moment do tego aby połączyć przyjemne z pożytecznym – możesz być w grupie swoich najlepszych znajomych a jednocześnie wpływać korzystnie na swoje ciało.

Możesz liczyć na swojego trenera. Zajęcia fitness w wielu przypadkach powodują to, że tak naprawdę będzie się wykonywać poszczególny zakres ćwiczeń. Nakierowanie nas na odpowiedni trening dawać może korzyści w odniesieniu osiągniecia naszego celu.

W grupie możesz poznać osoby, które podobnie jak my mają te same zainteresowania a to może wpływać na jakość naszych relacji towarzyskich i społecznych. To da Ci gwarancję na to, że poznasz przyjaciół na dłuższe lata.

Wady treningu fitness to na pewno stałe godziny. Musisz w 100% się dostosować do tego grafiku a w momencie nieobecności po prostu twój termin przepada.

Wiele razy dochodzić może do tego, że sale będą przepełnione dużą liczbą osób a to nie będzie wpływać na komfort w trakcie przeprowadzania ćwiczeń. To właśnie może powodować to, że tak naprawdę oglądając się jak inni ćwiczą będziesz wykonywał te same błędy.

Siłownia to trening bez względu na czas. Możesz dostosować swój własny rytm ćwiczeń – wszystko jest zależne od tego kiedy kończysz swoją pracę lub zajęcia na uczelni.

Na siłowni możesz dobierać indywidualnie ciężar do ćwiczeń. Nie będziesz musiał liczyć na to, że ktoś Ci wybierze optymalny ciężar ponieważ ta decyzja jest w 100% twoja.

Trening na siłowni to często brak motywacji ponieważ na za każdym razem lubimy samemu wybierać się w domu – brak motywacji to niestety nieodpowiedni sposób.

Ćwiczenia wykonywane samemu po dłuższym okresie czasu stawać się będą dość nudne a także żmudne a to będzie gwarantować popadnięcie w rutynę i stagnację mięśni.

Nieprawidłowe ćwiczenia mogą spowodować to, że tak właściwie można się narażać na kontuzję. Jeśli na sali nie znajdziemy właściwej osoby no to będziemy mieli pewność tego, że najbardziej skomplikowane podnoszenia ciężarów np. martwy ciąg nie jest przez nas odpowiednio wykonany. Taka sytuacja do najbardziej komfortowych należeć nie będzie.

You may also like...

Dodaj komentarz