Nowa jakość na siłowni

Siłownie na szczęście to dzisiaj zdecydowanie więcej niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy nadal kojarzyły się głównie ze szkolnymi obiektami, lub obiektami dla zamkniętej grupki osób pracujących w specyficznych warunkach. To dzisiaj przede wszystkim luksusowe kluby, przynależność do których jest po prostu modna i daje wiele satysfakcji. W różnych miastach ceny mogą być bardzo różne, ale przeważnie około stuzłotowy karnet pozwala na nieograniczone wizyty na danej siłowni. W ramach takiego pakietu ma się dostęp zarówno do strefy kardio jak i przestrzeni, gdzie znajdują się rozmaite urządzenia do treningu siłowego, sylwetkowego czy wytrzymałościowego. Wiele z nich to nowoczesne multifunkcyjne atlasy, które są w stanie trenować wiele różnych partii mięśni czy zdolności jak chociażby balans i równowaga – w zależności od konfiguracji i ustawienia.

To bardzo ważne, aby przy pierwszym korzystaniu z takiego urządzenia obecny był trener personalny, który wszystko dokładnie zaprezentuje i wyeliminuje błędy postawy czy niedokładnie wykonywane ćwiczenie. Niestety wielu amatorów przy pierwszych wizytach niechętnie korzysta z pomocy trenera, który zatrudniony jest przez siłownię tylko i wyłącznie w celu doradzania i pomagania w dojściu do upragnionych wyników bez jednoczesnego ryzyka dla zdrowia, kondycji czy samopoczucia. Źle wykonywane ćwiczenie, nie dociągane do końca ruchy, to nie tylko poważne uchybienia techniczne, ale przeszkody w osiągnięciu prawidłowej postawy czy wyglądu. Często kończą się kontuzjami lub zdecydowanie większym bólem, niż zwykłe programowe zakwasy. W prawie każdym klubie z siłownią pracuje nawet kilku trenerów, z których większość ma ogromne doświadczenie w zawodowym uprawianiu i trenowaniu sportu i jeśli tylko ktoś chce się od nich dowiedzieć wszystkich tajników treningu – wystarczy zapytać.

Nowoczesne siłownie są bardzo świadome tego, że przychodzący do nich klienci szukają tam nie tylko dostępu do nowoczesnych urządzeń, które mierzą i zapamiętują wyniki dzięki cyfrowym systemom pomiarowym. Samo dostarczenie klientowi usługi dającej mu wrażenie samorealizacji i spełnienia, przy jednoczesnym stworzeniu atmosfery luksusu, to już wielki sukces. Przeważnie obecność innych zadowolonych klientów danej siec siłowni przyciąga kolejnych i baza klientów dość mocno się poszerza. Dla dobrze myślących i gospodarujących środkami właścicieli jest to idealny moment, aby wejść ze swoim biznesem na wyższy poziom i wprowadzić nowe produkty oraz usługi.

Ponieważ nowe siłownie mają przeważnie doskonały sprzęt z najwyższej półki od samego początku, mogą tez przy ich zakupie negocjować lepsze warunki chociażby umowy serwisowej. Dzięki temu przez pierwszą dekadę wymiana sprzętu praktycznie nie jest potrzebna a siłownia może zainwestować swoje zyski w zaplecze chociażby gastronomiczne czy salon regeneracyjny. Po treningu wiele osób bardzo chętnie zje coś, co będzie zgodne z ich dietą. Oprócz znajdujących się na każdej siłowni lodówek z gotowymi sałatkami, batonikami energetycznymi czy napojami witaminowymi i suplementami różnej maści – w bardziej nowoczesnych lokalizacjach znajduje się także restauracja. Podaje się tam oczywiście rzeczy całkowicie zgodne z menu przeciętnego sportowca. Jeśli ktoś chce pójść na całość, może także uruchomić salon odnowy biologicznej, w które można zamontować chociażby saunę i jacuzzi, świetnie działające na zmęczone mięśnie po treningu.

You may also like...

Dodaj komentarz