Co pić, by pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Na wstępie warto rozstrzygnąć raz na zawsze: nie ma cudownego napoju, który sprawi, że nadmiar tkanki tłuszczowej zniknie sam z siebie. Jednak nie ulega wątpliwości, że można jednocześnie uzupełniać płyny i przyspieszać, usprawniać przemianę materii.
Do dietetycznych hitów zalicza się ostatnio wodę z miodem i imbirem. Jest to znakomita alternatywa dla smakowych wód mineralnych, które najczęściej zawierają w swoim składzie przede wszystkim cukier. Samodzielne komponowanie wód smakowych w domu jest doskonałym rozwiązaniem i pomysłem na dostarczanie swojemu organizmowi magicznych 2 litrów płynu dziennie. Dodatek miodu i imbiru jest szczególnie interesujący, warto do tego duetu dołączyć jeszcze plasterek cytryny. Imbir znany jest ze swojego działania rozgrzewającego i przyspieszającego metabolizm, a w tym połączeniu pozwala również zapewnić organizmowi lepszą odporność, poprawić ogólny wygląd i kondycję skóry, w tym pozbawić ją cellulitu i zredukować tkankę tłuszczową.
Imbir można także łączyć z ziołami w domowych naparach. Ciekawym pomysłem jest zaparzenie imbiru z dodatkiem cynamonu i, po wystudzeniu, uzupełnienie mieszaniny o dodatek miodu do smaku. Napój także będzie miał właściwości podkręcające przemianę materii i rozgrzewające. Poza tym taka receptura realizowana wieczorem pozwoli odprężyć się i złagodzić skutki stresu nagromadzonego przez cały dzień.
Podobnie zadziała cynamon. Ciekawym sposobem na jego przemycenie jest dodanie szczypty cynamonu do zaparzanej kawy. Kawa już sama w sobie ma właściwości pobudzające i przyspieszające przemianę materii. W połączeniu z cynamonem rozgrzewa, pomaga spalać tkankę tłuszczową, a także hamuje napady głodu.
To tylko niektóre, ciekawe w swoim zastosowaniu receptury na przygotowanie naturalnych wspomagaczy z dostępnych w każdym sklepie składników.

You may also like...

Dodaj komentarz