Masa mięśniowa stoi w miejscu – co zrobić aby tego uniknąć

Zależy Ci na tym aby mieć idealną sylwetkę w której prawdziwe zbudowane mięśnie widać na pierwszym planie? Jeśli tak to musisz się dowiedzieć o sposobach, które hamują przyrost masy mięśniowej.

Na samym początku zwróć uwagę na swoją dietę. Starasz się jeść regularnie co trzy godziny. Jednak czy tak naprawdę dostarczasz do swojego organizmu odpowiednich wartości odżywczych? Następnym razem przed zakupami postaraj się dokładnie przeczytać etykiety, które znajdują się na każdym opakowaniu. Zwróć uwagę na mięso, które kupujesz. Czasem lepiej jest pójść do prawdziwego sklepu mięsnego aniżeli kupować produkty nieznanego pochodzenia.

W twoim grafiku treningów stawiasz częściej na ćwiczenia kardio niż na siłowe wykonywanie swoich zadań. Pierwszy rodzaj ma zadanie, które polega w większym stopniu na spalaniu tłuszczu aniżeli budowie czystej masy mięśniowej. Zależy Ci na dobrej muskulaturze? Jeśli tak to zdecyduj się na trening masy mięśniowej przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Przed treningiem nie jesz żadnego posiłku. Nie ma gorszego pomysłu dla osoby, która jako swój cel stawia zbudowanie czystej masy mięśniowej. Ćwiczenia na czczo powodować będą to, że twoje mięśnie będą się samoczynnie zjadać. Z tego powodu, że białko to najlepsza dawka energii do spożycia przez nie.

Dieta powinna charakteryzować się w dostarczanie dużej ilości białka gdyż to ono odpowiada za budowanie tkanki całego organizmu mięśni w organizmie. Jeśli w jadłospisie nie można znaleźć dużo tego składnika to tak naprawdę nie można się spodziewać zbyt okazałych efektów w związku z przybywaniem masy mięśniowej.

Pamiętaj o odpoczynku po wykonywaniu ćwiczeń a także o tym aby się odpowiednio wyspać. To właśnie najważniejsze rzeczy, które mają na celu umożliwić Ci budowanie masy mięśniowej. Nie warto uczęszczać na siłownię każdego dnia – warto zastosować się do grafiku ćwiczeń np. trzy razy w tygodniu wtorek, czwartek i piątek.

Po każdym treningu należy dostarczyć organizmowi paliwa w postaci odpowiednich kalorii. Warto zdecydować się na zjedzenia banana lub wypicia jakiegoś gainera. W ten sposób można dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę witamin.

You may also like...

Dodaj komentarz