TOP 5 kierunków na narty

Ferie zimowe to idealny moment na wypad na stok narciarski. Na polskich stokach często brakuje śniegu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy na narty za granicą. Niesamowite widoki i idealne warunki na stoku są na wyciągnięcie ręki! Gdzie najlepiej udać się na narty? Przedstawiamy TOP5 kierunków, na które warto się zdecydować.

Najlepsze miejsca na narty – Włochy

Val di Sole to dolina w Dolomitach, gdzie w sezonie narciarskim przez większość dni ujrzysz słońce! Jeżeli więc Twoim marzeniem jest jazda na nartach w promieniach włoskiego słońca, wybór tego regionu będzie strzałem w dziesiątkę. Trasy są zróżnicowane, choć prawie połowa z nich jest łatwa, więc jeżeli Twoja przygoda z nartami dopiero się zaczyna, to miejsce powinno przypaść Ci do gustu. W Val di Sole znajduje się 150 km tras i 57 wyciągów. Narciarze biegowi również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ w pobliżu znajduje się aż 40 km tras, na których możliwe jest uprawianie narciarstwa biegowego. Znajdziesz tu również wiele innych atrakcji, takich jak restauracje czy kluby z dobrą muzyką.
Val di Fiemme jest częścią ogromnego kompleksu Dolomiti Superski. Znajduje się tu aż 150 km różnorodnych tras. Większość z nich charakteryzuje średni poziom trudności. To doskonałe miejsce dla osób, które chcą poczuć lekki dreszczyk, a jednocześnie mieć zagwarantowane bezpieczeństwo. Do dyspozycji jest 20 wyciągów: gondole, wyciągi narciarskie i kolejki linowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po aktywnym dniu możesz zrelaksować się w klimatycznym pubie, ale także spędzić niezapomniany wieczór przy lokalnym piwie lub winie, rozkoszując się smakiem włoskich serów.

Gdzie jechać na narty – Austria

Ziemia Salzburska to wyjątkowe miejsce, które oferuje turystom ponad 2100 km tras zjazdowych o zróżnicowanych poziomach trudności. Podgrzewane wyciągi narciarskie, doskonale przygotowana nawierzchnia i malownicze widoki ze stoków sprawiają, że jest to raj dla narciarzy i snowboardzistów. Decydując się na wycieczkę w te strony warto postawić na Saalbach. To urocze miejsce, gdzie znajduje się ponad 80 wyciągów i największa w Austrii kolej linowa.
Jeśli Twoim marzeniem jest wypoczynek w tradycyjnej chacie alpejskiej, wybierz się do Tyrolu. Na znacznej części rejonów narciarskich znajduje się tu około dwóch metrów śniegu. Podczas wyjazdu do Tyrolu możliwe jest szusowanie nawet na pięciu lodowcach, dzięki czemu nawet przy marcowej aurze można spodziewać się dobrych warunków. Trasy są zadbane, bezpieczne i bardzo urozmaicone (łącznie ponad 3700 km), dzięki czemu niezależnie od poziomu zaawansowania, znajdziesz tu coś dla siebie.

Wyjazd w Alpy – Słowenia

Jazda na nartach po majestatycznych stokach alpejskich, dziesiątki kilometrów tras zjazdowych, bardzo dobre ceny i mnóstwo atrakcji. Wieczorem zwiedzanie i poznawanie tradycyjnej lokalnej kuchni. To wszystko oferuje Słowenia, która potrafi zachwycić nawet tych, którzy mają wygórowane wymagania.
Dla osób kochających proste trasy, pokryte jedynie naturalnym śniegiem, idealnym miejscem na narty będzie Vogel. Do ośrodka dotrzesz najpierw przez niesamowitą drogę, położoną wzdłuż jeziora Bohinjsko, a następnie kolejką gondolową. Z pewnością nie będziesz tu narzekał na brak wrażeń. Zainteresowany? Sprawdź całą ofertę na http://nastok.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz