Ćwiczenia na siłowni i niewłaściwe nawyki

Duża część osób zaczynających przygodę na siłowni może mieć tak naprawdę problemy z odpowiednimi nawykami w trakcie treningu. Ćwiczenia w klubie do najprostszych nie należą. Nie należy być pewnym tego, że po kolejnej serii można od razu postawić na odpoczynek. Warto zdać sobie sprawę z tego, że takie bezczynne siedzenie po trudniejszej serii może powodować zatrzymanie krwi w mięśniach. Aby ćwiczenia przebiegały w sposób właściwy należy z pewnością przeczytać w tym artykule o najczęściej powtarzanych nawykach.

Należy zaczynać od podstaw. Jasno trzeba określać, że ćwiczenia na pusty żołądek nie będą prowadzić do pożądanych efektów. Podobnie jeśli będziemy się decydować na trening na chwilę przed zjedzeniem ogromnej porcji obiadu. Dlaczego ćwiczenia nie należy wykonywać na pusty żołądek – przede wszystkim to może się przyczyniać do tego, że nasz organizm będzie miał za niski poziom we krwi i to skutkować będzie niezbyt efektywnym treningiem. To wszystko przez to, że to właśnie my decydujemy czy to nasze ćwiczenia będziemy wykonywać na ,,suchy” żołądek czy jednak zjemy solidny posiłek tuż przed treningiem. Aby jednak zapewnić sobie porządne ,,paliwo” przed siłownią należy zjadać odpowiednią liczbę posiłków dziennie. Po to, żeby ćwiczenia były wykonywane w sposób najbardziej odpowiedni należy zjeść co najmniej 5 dań każdego dnia. Chociaż czasem w przypadku braku energii tuż przed samym treningiem można sięgnąć po jakiś owoc lub jakiś batonik.

Druga istotna sprawa to brak rozgrzewki. Szczególnie młodzi adepci siłowni myślą, że potoczne rozciąganie i wstępne ,,rozgrzewanie mięśnie” to nie są żadne ćwiczenia. To błąd. Brak rozgrzewki może powodować okropny ból następnego dnia lub tuż zaraz po treningu. W skrajnych przypadkach pominięcie tego typu czynności może przede wszystkim prowadzić do kontuzji. Rozgrzewka to także podstawowe ćwiczenia na siłowni. Warto je wykonywać przynajmniej od 5 do maksymalnie 15minut. Na samym początku warto zrobić lekki trucht, ćwiczenia na bieżni. Później stopniowo warto zmieniać ćwiczenia rozgrzewkowe na ,,stretching”. To wszystko ma na celu rozluźnienie mięśni.

Bardzo zły nawyk z którym się można spotkać na siłowniach dotyczyć może przede wszystkim statycznego odpoczynku. Warto po zakończonej serii wykonać jakieś mini-rozciąganie. Nie należy na chwilę przerwy nic nie robić. To tylko może prowadzić do usztywnienia mięśni. Dopóki są one rozgrzane trzeba przede wszystkim pomyśleć o tym aby dalej pozostały w tym stanie.

Należy pamiętać o każdej części ciała. Każdy, lubi prezentować na siłowni to, że potrafi podnieść na klatkę piersiową największy ciężar w klubie. To prawda, jest to duży powód do dumy. Jednak czy z tego powodu należy pomijać inne części ciała. Jak się okazuję niekoniecznie i jest to nawet niewskazane. Aby prowadzić urozmaicony trening należy każdego dnia pamiętać o wszystkich częściach ciała. Już teraz warto zdać sobie sprawę z tego, że plecy i łydki są tak sam ważne jak klatka piersiowa. W przypadku pominięcia jakiejś części ciała będziemy mogli doprowadzać do tego, że nasza sylwetka nie będzie wyglądała równomiernie. Co nam przyjdzie z porządnie zbudowanej klatki piersiowej, jeśli tak naprawdę nogi i łydki będziemy mieli wielkości ,,patyczków do jedzenia sushi”.

You may also like...

Dodaj komentarz