Początki na siłowni, na jaki plan się zdecydować

Z pewnością każdy z was miał ze sobą kiedyś swój pierwszy trening na siłowni. W tym dniu wszystko się mogło okazywać zupełnie nowe i nieznane. Jednak z biegiem czasu każdy zapoznawał się co raz lepiej z wszystkimi przyrządami a także z tym jak należy na nich ćwiczyć. W pewnym momencie mogła przyjść chwili zaciekawienia, co jakby wprowadzić do swoich ćwiczeń własny plan treningowy. Pomysł może się wydawać całkiem sensowny. Warto jednak na samym wstępie odpowiedzieć sobie na pytania co przez ćwiczenia chce się osiągnąć. W przypadku zdobycia większej mięśni należy wybrać plan treningowy na masę. Przed jego rozpoczęciem należy się o nim dowiedzieć kilku istotnych faktów.

Taki trening na masę to jest kluczowa rzecz w przypadku budowania masy mięśniowej. Po prostu nie da się osiągnąć wielkich bicepsów czy klaty bez konkretnego planu. Aby opracować najlepszy schemat ćwiczeń trzeba zdecydować się na trening z wolnymi ciężarami. Plan treningowy na masę, który odbywać się będzie co 3dni automatycznie narzucać będzie ćwiczenia mięśni nóg z trochę mniejszą partią mięśniową. Jednak nie każdy będzie się na niego decydować. W tym przypadku można wybrać plan treningowy na masę, który trwać będzie 4dni. Jest on najbardziej zalecany z tego względu, że to odpowiednie rozdzielenie treningu mięśni grzbietu i nóg w postaci całego dnia treningowego.

Aby zapewniać efekty w postaci większych mięśni należy wykonywać trening zgodny z wcześniej dobraną dietą na masę. Plan treningowy z podziałem na 3dniowy tryb powinien opierać się na treningach FBW lub nawet na tych ogólnorozwojowych. Aby zapewniać sobie skuteczną liczbę ćwiczeń należy przede wszystkim redukować ćwiczenia izolowane w postaci maszyn. Plan treningowy o rozmiarze 3dni tak naprawdę będzie wyróżniać się większą objętością i częstotliwością w porównaniu z tym, który jest tak często polecany jakim jest 4dniowy trening.

Po wstępnych informacjach należy zabrać się za dobór własnych ćwiczeń. Już na wstępie warto aby nasz plan treningowy rozpoczynał się od bardzo potrzebnej rozgrzewki. W tym przypadku trzeba postawić na rowerek stacjonarny albo nawet na bieżnię. Gdy nasz cel to budowa dużych mięśni warto korzystać z ćwiczeń opartych na tzw. wolnych ciężarach. Chodzi tutaj o to aby wykonywać swój trening z wykorzystaniem np. sztangi lub gryfu łamanego. Plan treningowy na masę warto zaczynać od takiego ćwiczenia, które będzie angażować do ruchu dużą liczbę grup mięśniowych. Przy zestawie naszego programu na poniedziałek na ,,klatkę” należy go rozpoczynać od podnoszenia gryfu na ławce poziomej a dopiero później wykonywaniu rozpiętek przy użyciu hantli.

Plan treningowy należy zawsze dobierać ze względu na swoje możliwości a także intensywność. Trening na masę wymaga od nas najczęściej wykonywania 3 lub 4 serii. Co do liczby powtórzeń w przypadku tych ćwiczeń do zwiększania mięśni należy postawić od 8 do nawet 12. Solidne rezultaty będą się pojawiać jeśli tak naprawdę w ciągu jednego dnia koncentrować się będziemy na jednej partii ciała, warto połączyć ćwiczenia na klatkę piersiową razem z tricepsem.

You may also like...

Dodaj komentarz